User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 19, 2024, 01:16:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Inicjatywy  |  Wyprawy  |  III Dni Jakuba Wędrowycza « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: III Dni Jakuba Wędrowycza  (Przeczytany 11221 razy)
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marzec 23, 2008, 16:46:17 »

Toż ja już dwa lata się w to bawię to tak mało jeszcze nie jest. Gorzej jeśli sam będę uszkodzowny. A dlaczego Bodvar za dużo doświadczenia z twojej strony i do czego pijesz?
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Marzec 23, 2008, 22:58:00 »

Walcze od 5 lat. I juz nie jednego pewnego siebie, a nie doswiadczonego w bojach kandydata do szpitala odesłałem. Siebie równierz, by być sprawiedliwym. Nikt z wolnych, kandydatów jeszcze w bitwie nie był i jak na razie nie ma możliwości nawet potrenować w takich warunkach. Za osoby poniżej 18 odpowiada dorosły opiekun czyli Wiq, ew. Adams, ja. Z dużo widzialem takich przypatków, kiedy pewni siebie "młodzi" szli do bitwy, a później ich opiekunowie musieli świecić oczami i tłumaczyc czemu syn\córka leży w szpitalu i ma xx szfów. Dlatego uważam iz każdy kto nie ma 18 ukończonej nie powinien walczyć. Nadal jednak twierdze iz do wyprawy wszystko się może zmienić, osoby które mają 18 mogą walczyć, Fugi jeśli ktos bedzie chciał wziąc za niego odpowiedzialność również, i to tyle.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Marzec 24, 2008, 02:59:18 »

Racja Bodvar
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Marzec 29, 2008, 11:48:37 »

Z tą odpowiedzialnością to musi być ktoś z was czy rodzice wystarczą?
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2008, 12:02:26 »

Twoi rodzice musieli by napisać oświadczenie że wiedzą o zagrożeniach i zezwalają CI na uczestnictwo w bitwie i że w przypadku gdyby CI sie stała krzywda nie będą  wyciągać z tego odpowiedzialności cywilnej i karnej.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Marzec 29, 2008, 17:14:23 »

A co jeśli Fugi kogoś (oczywiście teoretycznie) trwale uszkodzi, czy to też będzie zamieszczone w oświadczeniu od rodziców?
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Marzec 29, 2008, 22:46:41 »

A co to ma do rzeczy? Takie samo jest prawdopodobieństwo że ja kogoś uszkodzę jak ty, że kogoś uszkodzisz. Co ty wtedy zrobisz?
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Marzec 29, 2008, 22:56:14 »

Wtedy ja jako osoba pełnoletnia biorę za to pełną odpowiedzialność.Nic nie sugeruję, bo wiem co to znaczy wypadek. I wiem, że ja mam na niego taką samą szansę, że mi się  przytrafi jak ty czy ktokolwiek inny z Drużyny. Chodzi mi o to czy wzmianka o tym będzie zawarta w Twoim pozwoleniu.
Zapisane
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Marzec 29, 2008, 23:09:41 »

Jeśli Adams kogoś uszkodzi to nic sie nie dzieje bo, jako ze jest pełnoletni, zachodzi kontratyp (sytuacja wyłączjaca bezprawnośc czynu) ryzyka sportowego, nie może byc pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Marzec 30, 2008, 12:27:19 »

A ja jeśli nie jestem pełnoletni to już nie jest ryzyko sportowe i ponoszę odpowiedzialność? Coś chyba nie pasuje...
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Marzec 30, 2008, 14:12:46 »

no widze ze dyskusja na temat prawa sie otwiera ... co do tego czy Fugi kogos uszkodzi nie musi sie to znaleźć w oświadczeniu rodziców ... sam fakt że rodzice zgadzaja sie na jego pobyt tam i uczestniczenie w tym, zawiera w sobie cała odpowiedzialność rodziców i on znajduje się pod ich opieką pomimo że ich tam nie bedzie.... inaczej jest jezeli chodzi o uszkodzenie Fugiego ... Bodvar ma racje ... ryzyko sportowca tutaj moze wchodzic w gre, tylko czy nie wymaga to jakiejś odpowiedniej klasyfikacji tej dyscypliny ... także Fugi fakt tego czy ukończyłeś 18 lat czy nie w świetle prawa znaczy to bardzo dużo ... inaczej mówiąc jeżeli regulamin walki na Dniach Wędrowycza mówi że tylko os. pełnoletnie mogą w niej brać udział, nie pomoże tutaj nawet oświadczenie Twoich rodziców, chyba że zrobią wyjatek dla Ciebie, jeżeli jednak kogoś uszkodzisz to wtedy beknąć mogą organizatorzy, bo według regulaminu nie mogłeś brać udziału w walce.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Marzec 31, 2008, 14:45:15 »

Przecież na każdej bitwe są uszkodzenia to dlaczego przeze mnie tylko mają beknąć, bo nie mam 18 lat, a ktoś inny kto ma, odetnie komuś palce i ups stało się?
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Marzec 31, 2008, 15:42:12 »

Tak Fugi własnie dla tego ze NIE MASZ 18 lat, ciesze sie ze zrozumiałeś Duży uśmiech. I pół biedy jak ty to komus zrobisz, ale problem jak ktos to zrobi tobie.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 01, 2008, 02:16:25 »

Przecież na każdej bitwe są uszkodzenia to dlaczego przeze mnie tylko mają beknąć, bo nie mam 18 lat, a ktoś inny kto ma, odetnie komuś palce i ups stało się?

zgadza sie fugi ... wiek odgrywa wielka role w odpowiedzialności .... jak juz mówiłem wszystko zależy od regulaminu
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 03, 2008, 10:26:23 »

No to cholera jasna jak tak to nie ma co nie biorę udziału. Jeszcze jak mi ktoś coś zrobi to dobra, ja z tego odpowiedzialnoście wyciągać nie będę (moi rodzice na pewno też nie), ale jeśli JA komuś zrobię krzywdę to ten drugi będzie miał prawo to zrobić, bo nie mam 18 lat to ja się na takie coś nie piszę. To jest idiotyczne co najmniej...
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Strony: 1 [2] 3 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

silverstar fastkillers super-krasnale fullsets msn