User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 18, 2024, 17:04:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Althing  |  Allthingi minione  |  VIII Allthing TDW « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: VIII Allthing TDW  (Przeczytany 6873 razy)
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« : Marzec 27, 2011, 18:25:26 »

Przepraszam, że teraz dopiero teraz to ogłaszam. Nareszcie problemy z komputerem zakończone (no i dwa dni byłem odcięty trochę od świata). Więc tak ekhe, ekhem...

Uroczyście ogłaszam, że data najbliższego Allthingu to sobota 2 kwietnia 2011r. Wiem, że późno o tym mówię, i przepraszam was za to. Miejscem najprawdopodobniej będzie karczma Republika. Głównym powodem tej daty i miejsca jest aktualny tryb życia naszego Kniazia, który zaszczyci nas swoją obecnością i poświęci nam swój czas, dlatego proszę o wyrozumiałość, i dla mnie który to ogłasza i dla niego, który równie dobrze mógłby te dwie czy ileś tam godzin spędzić z bliskimi.  Dokładna godzina będzie jeszcze podana. Proszę zaglądać tutaj oraz przekazać tym którzy mogą nie wejść i nie przeczytać.

W związku z miejscem w jakim się spotkamy stroje nie są obowiązkowe, ale biorąc pod uwagę nasze ostatnie rozmowy obecność w nim będzie świadectwem tego jak osobiście podchodzimy do Drużyny. Jakby co to można przecież nawet w łazience się przebrać. Jak zawsze zachęcam do przedstawienia tematów dyskusyjnych.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 27, 2011, 20:44:01 »

Moje propozycje:

1) Przydzielenie rzeczy pod opiekę prywatną- miało być to uczynione po allthingu rok temu i nie wyszło.
2) Ustalenie strategii rozwoju i działalności drużyny na czas nieobecności Jarla. Czyli pokazy, rekrutacja i to wszystko co postulowałem w oddzielnym temacie.

Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to powiem.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
jaryło
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 28, 2011, 08:39:11 »

Szkoda że nie będzie to althing na świeżym powietrzu ale rozumiem dlaczego jest tak a nie  inaczej . do ważnych spraw tego althngu dodałbym
- awans na otroków trzech  naszych nowych członków, i na wolnego Iwana  ,
-rozmowa o wyjazdach jakie przewidujemy w przyszłości ,  mam tu namyśli bitwy
- rozmowa o podzale obowiązków w drożynie 
Zapisane
Eilif
Administrator
*****
Offline

Wiadomości: 268



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 28, 2011, 17:34:24 »

że się tak wetnę, od kiedy Iwan jest otrokiem w takim wypadku? Mówimy o naszym Menadżerze?
PS. Będzie w takim razie trening?
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 28, 2011, 19:12:48 »

Jeśli bedzie allthing to trening oczywiście odwołany
A tez mnie zastanawia ta sprawa z Iwanem. I jeszcze jedno. Pamiętajmy, że jeśli kandydaci chcą zostać przyjęci muszą podlegać pewnym warunkom. Mieć strój podstawowy, mieć imię, i podstawowa wiedzę historyczną
Zapisane
Damroka
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 28, 2011, 19:25:52 »

A godzinowo jak się zaczyna?
Zapisane
Wilkomir
Otrok
*
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 28, 2011, 20:10:41 »

Można wiedzieć ile to będzie trwać?
Zapisane

This is
Where heroes
And cowards
Part ways
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 29, 2011, 00:16:33 »

Zależy od tego jak bardzo kłótliwi będziemy. Chichot Ze 3-4 godzinki powinny wystarczyć.

Kolejne propozycje:
- zwrócenie uwagi na hierarchie w drużynie, co komu można, czego nie (łączy się to z podziałem obowiązków o czym pisał Jaromir)
- przypomnienie regulaminu TDW "Algiz", bo chyba sporo osób go nie pamięta/nie zna
- zwrócenie i położenie nacisku na zwiększenie poziomu odtwórstwa. Jakieś konkretne postulaty przygotuje
- odpytanie z wiedzy Jaromira. Dostał status wolnego po za terminem allthingu, a zgodnie z ustaleniami poprzednich wieców, wolny winien odznaczyć się nie tylko zaangażowaniem, ale i wiedzą. Odpytany zostanie on z wiedzy o Słowianach (jako, że jest Słowianinem), nad których to poziomem odtwórstwa pieczę trzyma Niemir (chyba, że woli z Wikingów, wtedy ja go odpytam Mrugnięcie ). Nie będzie to jakaś hardkorowa olimpiada, ale podstawy historyczne+ wiedza związana z ruchem (szczegóły do ustalenia z Niemirem).
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 29, 2011, 00:44:30 »

Dostałem wiadomość, że wiele osób chce większa imprezę niż spotkanie w pubie, osobiście jestem za i z z tego co mówił Jaromir Kniaź Lestek również będzie obecny mimo zmian. To co miałem do przekazania wyglądam następująco:

Althing dwudniowy odbędzie się w sobotę i niedzielę 2 i 3 kwietnia. Pierwszego dnia wyjazd spod Czajni o godzinie 9. Na miejscu standardowy przebieg althingu, postaram się zapełnić jakiś harmonogram. Możliwość pozostania na noc, jeśli ktoś nie posiada wystarczającej ilości sprzętu obozowego może spać w śpiworze. Na następny dzień oficjalny wiec. Z tego co zrozumiałem z wiadomości od Jaromira, Lestek będzie na miejscu około godziny 8. Prawdopodobnie będzie możliwość zabrania się z nim samochodem dla osób które nie nocowały i nie mają innej możliwości dotarcia. W razie potrzeby transport jakiś powinien być, chociaż dojście na miejsce to tylko godzina drogi.
Jaromirze, jako, że opiekujesz się samochodem to pamiętaj o spakowaniu całego sprzętu obozowego. Kilogram mąki powinien nam wystarczyć więc mogę go wziąć od siebie. Gotować będziemy pewnie standard czyli potrzeba nam mięsa, kaszy i inszych rzeczy.
-kilogram mąki - przyniesie Niemir
-4kg kaszy (proponuję połowę zwykłej, połowę z warzywami dla urozmaicenia smaku)
-dwie dziesięciolitrowe butelki wody
-wytłaczanka jajek
-warzywa, owoce

Zakupy będą z naszej własnej kieszeni więc proponuję by Harald (jako jeden z bardziej poświadczonych) i Jaromir udali się razem na zakupy, dobierali rzeczy oszczędnie ale tak by wystarczyło. Na althing weźmiemy (pamiętajcie o tym! ) pieniądze by im zwrócić. Składka zapewne w wysokości 5-10 złotych. W razie czego jeśli ktoś sądzi, że może mu być mało może zawsze wziąć część zapasów z domu, oczywiście utrzymujących standardy historyczności.
Zapisane
jaryło
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 29, 2011, 08:32:22 »

Proponował bym zrobić również składke na historyczną biesiadę która ma się odbyć  nocną z dnia 2na 3 kwietnia na której  to spróbujemy wcielić się wrole berserkerów wypijając sfermentowane soki owocowe- kto jest za kto też i będzie na tym althingu prosze papiście  na forum .
 
Mamy rownież możliwość nakręcenia kolejnego filmu promującego drużynę , czy macie jakieś propozycje scenariusza  ?
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 29, 2011, 12:38:47 »

No ale ten film to chyba nie będzie kręcony na althingu... A scenariusz wymyślimy na miejscu.
Co do alkoholu to chyba najlepiej będzie jeśli każdy weźmie swój. Bo jeden będzie miał ochotę wypić więcej inny mniej a składka byłaby pewnie taka sama. Można kupić ewentualnie jedną butelkę Piastowskiego trójniaka w biedronce (jeśli w Tomaszowie też jest na takiej promocji jak w Lublinie) i na to się zrzucić.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 29, 2011, 16:17:18 »

O 9 rano?? Toż to jeszcze noc jest  Duży uśmiech Co Ty chcesz robić tyle dnia czasu? A co do składki, to jest za tym co rzekł Niemir: składka na jedzenie i 1 symboliczny wspólny miód, a reszta to na ile komu pozwoli (albo i nie Mrugnięcie ) głowa. Bo osobiście nie mam nic przeciwko tęgiej najebce Chichot
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Eilif
Administrator
*****
Offline

Wiadomości: 268



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 29, 2011, 17:53:10 »

Pomysł zacny,aczkolwiek chyba nie ta pora roku. Jeśli chodzi o niewiasty to mam pewne wątpliwości. Wypowiadając się za siebie, noc u mnie odpada. Miałam zapalenie krtani przez ostatnie kilka dni i nie będę hardkorem. Wybaczcie więc.
Zapisane
Svala
Otrok
*
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 44

2160324
Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Marzec 29, 2011, 18:51:57 »

Chciałabym na tym Allthingu przystąpić do drużyny Uśmiech ale na noc z pewnością nie byłabym w stanie zostać.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Marzec 29, 2011, 19:04:10 »

A imię i podstawowy strój niewiasto masz? Mrugnięcie Przyjęcia do drużyny odbywają się na wiecu (czyli w niedzielę rano). Nie musisz zostawać na noc. Tak jak każdy inny. Ta noc jest tylko po to, żeby tym co tego chcą, odmroziło dupy we wczesnośredniowiecznym klimacie.  Duży uśmiech Ale oczywiście serdecznie zapraszamy każdego, można przyjść w dzień, a nie zostawać na noc, jak komuś za zimno Mrugnięcie


EDIT

Na otroka też jest test wiedzy podstawowej. Jak chcesz odtwarzać panią Wiking (nie mam pojęcia jak to się odmienia Język), to przeczytaj sobie kompendium wiedzy, które wysłał Bodvar (temat "wiedza to potęga").
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Strony: [1] 2 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

victoriamlodzicy fullsets akamegariw super-krasnale silverstar