User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 05, 2024, 18:14:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Althing  |  Allthingi minione  |  III Allthing « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: III Allthing  (Przeczytany 12924 razy)
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« : Luty 19, 2009, 20:18:11 »

Do proponuję kilka terminów. Każdy ma swoje minusy i plusy.
21 III
28 III
4 IV
11 IV
18 IV
Każda z tych dat to sobota. 21 III to równonoc wiosenna lecz może być jeszcze wtedy za zimno i za mokro na jakikolwiek Allthing. Chyba najllepsze terminy to 4 i 11 IV (zeszłoroczny był dla porwnania 26 IV). 18 to już trochę późno.
No i są dwa miejsca w których mógłby byc zorganizowany Allthing. Maidheim i Czerwień. W pierwszym przypadku sprawa jasna - na piechotę, tak jak ostatnio. Natomiast z Czerwieniem może być problem jedenascie osob nie zmieści się już w drakkar jarla ;p
Przypominam, że osoby chcące zmienic swój aktalny status w Drużynie muszą wczesniej zgłosić to do Głosiciela Praw. tak samo Kandydaci jesli są gotowi do przystapienia muszą to wcześniej zgłosić. Zastanawiajce się już nad dyskusjami na wiec. Oto kilka moich propozycji
 -wyjazdy wakacyjne
 -budżet na sezon 2009
 -życie na grodzie
 -stałe spotkania łucznikow i rzemieślników
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 01, 2009, 23:10:06 »

Sory za podwójny post ale nikt nic nie pisze.
wiec pomyślałem sobie dizś o tym, że jeśli skorzystałoby się z ostatniego terminu i jeśli pogoda by dopisaal to mozna by było zaryzykować zrobić allthing dwudniowy. Powinien już dojść drugi namiot, więc przynajmniej część osób by się zmieściła. Żeby zaoszczędzić miejsce sprzęt można trzymać w lochu. Wodę do picia na dwa dni wzięłoby się od pobliskich mieszkańców, a do mycia to są w okolicy Maidheimu dwa źródła (nie chwaląc się jedno moje ;p). Możliwe, że woda w tych źródłach w dalszym ciągu jest pitna, a przynajmniej kiedyś wszyscy okoliczni ludzie z nich korzystali. Jeśli przypomnicie sobie zeszłoroczny allthing to powinnście pomiętać, że było dość gorąco i raczej letnio niż wiosennie.
Co wy na to? W końcu szykujemy się na wyjazdy a jeszcze ani razu nawet nie spaliśmy w tych namiotach. A na Wilczym Zwiadzie najeźdźcy raczej nie będą mieli wygodnie więc trzeba się przyzwyczaić.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 02, 2009, 12:08:44 »

tez jestem za dwudniowym Althingiem ... ale jak już to trzeba pomyślec o zabezpieczeniu na noc ze współczensych sprzętów, bo trudno oczekiwać iście letnich nocy Uśmiech, chyba że ktoś ma futra to jest bezpieczny Uśmiech a co do terminu to napewno kwiecień... wcześniej nie ma sensu. najlepiej ten 4 kwietnia... a świeta kiedy wypadają  ?? co do tematów to proponuje dodatkowo:
- budowa bramy i palisady w tym roku a nasz udział
- dyskusja na temat praw , nawiazuje do ostatniego treningu i tematu skarbnika
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2009, 18:09:31 »

Wpadł mi taki temat na dyskusje/prelekcje.

Otóż jesteśmy Waregami, a oni tak jak każdy w coś wierzyli (chyba naszym założeniem jest wiara w bogów nordyckich). A raczej mało o nich wiemy. Więc możnaby poopowiadać do ogniska mity, legendy, opowieści o sławnych wikingach itp.
A także przeprowadzić swoistą lekcję religii.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 17, 2009, 20:49:21 »

No to jeśli allthing będzie dwudniowy to jednym z punktow programu będzie ognisko w nocy. A co do wiedzy o Weregach to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sam też coś poszukał
 
Otóż jesteśmy Waregami,
Mów za siebie. Nieraz podkreślałem swoje słowiańskie pochodzenie
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 18, 2009, 11:33:57 »

Dobra ty Język Reszta to raczej waregowie.

Owszem nic nie stoi na przeszkodzie żebym ja też przygotował, ale jak każdy coś przygotuje to będzie dużo do podzielenia się.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 18, 2009, 19:16:47 »

No jak najbardziej mi się to widzi ... musimy coś sobą przedstawiać i czasami można i scenki religijne odstawic Uśmiech lub zupełnie z innej dziedziny kultury ... no i jakiś bożek tez by się nam przydał ... bo runie Algiz to do jakiego boga najbliżej ?? Uśmiech

Wpadł mi taki temat na dyskusje/prelekcje.

Otóż jesteśmy Waregami, a oni tak jak każdy w coś wierzyli (chyba naszym założeniem jest wiara w bogów nordyckich). A raczej mało o nich wiemy. Więc możnaby poopowiadać do ogniska mity, legendy, opowieści o sławnych wikingach itp.
A także przeprowadzić swoistą lekcję religii.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 18, 2009, 20:34:01 »

Co do Bogów posiadam 2 świetne książki. Mitologie Germanów oraz Ilustrowany Leksykon wierzeń wikingów. Wszystkie pełne są mitów i sag nordyckich wiec z przedstawieniem bogów nie ma kłopotu  Duży uśmiech Zaś Algiz nie jest jakoś związana z żadnym Bogiem, choć pasował by Thor jako wojownik albo Hemidal - bóg strażnik
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2009, 15:03:34 »

Jako że Algiz znaczy między innymi włócznia to Hemidal wydaje mi się bardziej charakterystyczny Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 19, 2009, 23:05:22 »

Że taki offtop zrobie pozwolicie:

Bodvar jeśli (kiedyś) pojawisz się na treningu to jakbyś mógł mi pożyczyć, którąś z tych książek (uprzedzając pytanie- tą fajniejszą wg ciebie Język)
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 21, 2009, 01:02:15 »

tak sie zastanawiam ... co zrobimy jak nie bedzie dobrej pogody ... tzn. bedzie za zimno na ALthing 4 kwietnia ... ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 21, 2009, 09:46:14 »

Może Allthing pod dachem jakimś?
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 21, 2009, 10:29:13 »

Na czwarty na pewno bedzie za wcześnie co najmniej dwa tygodnie później. A w ostateczności zrobi się jednodniowy. A czy wszystkim odpowiada opcja na dwa dni. Może gdyby ktoś nie mógł/nie chciał. Mógłby na noc wrócić do domu (droga łatwa) i wrócić na następny dzień. Co prawda jest krótsza droga przez łąki ale dawno nią chodziłem i osoba która jej nie zna po ciemku pewnie skończyłaby w jakimś bagnie. A i tak nie wiadomo czy wszycy sie zmieszczą w namioty nawet jeśli cały sprzęt przeneisie się na noc do lochu. Sądzę też, że trzeba będzie ustawiać warty na noc. W ten sposób przyzwyczaimy się do życia w obozie wojennym i zwolni sie jedno miejsca na namiocie ;p. Jeśli będzie dość ciepło to ja bym się dodatkowo kimnął w szałasie Made In Niemir.
@Bodvar
Dachem czyli jak? w domu czyimś?
Zapisane
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 21, 2009, 16:34:05 »

no raczej w domu, ale wtedy opcja jednodniowa. Choć ja jestem za tym by zrobić Allthing po świętach
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Marzec 23, 2009, 02:04:10 »

jeżeli dwu dniowy to pod namiotami ... jeżeli pod namiotami to musi być ciepło ... a jeżeli ma być ciepło to pewnie pod koniec kwietnia
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Strony: [1] 2 3 4 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nocneigraszki wolfsparadise newhistory loudness vsmadex