User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 04, 2024, 16:32:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Althing  |  Allthingi minione  |  IV Allthing TDW « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: IV Allthing TDW  (Przeczytany 9049 razy)
Gormr
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 58


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Sierpień 06, 2009, 20:57:31 »

Ja wole na dwa dni 
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Sierpień 06, 2009, 21:55:46 »

Demokracje?? Kto ci to powiedział  Co?
Mamy Jarlowski despotyzm Mrugnięcie

A ja jestem zdecydowanie za dwoma dniami

BTW Dobrze, Niemir, że zareagowałeś na czerwono Mrugnięcie Ortografy też możesz poprawiać Uśmiech
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Sierpień 07, 2009, 08:20:37 »

Ja sądzę, że moze być dwudniowy, a osoby które nie mogą zostać na noc lub mogą być tylko na jeden dzień, musza być przynajmniej na wiecu, przyjęciach itp, ktore będą pewnie tak jak ostatnio drugiego dnia.
A macie pomysły na dyskusje?
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Sierpień 08, 2009, 19:43:28 »

Tak sobie chodziłem dziś po lesie i myślalem o różnych sprawach. Drużyna też mi przeleciała przez głowę. I... Chyba zapomnieliśmy, że w Drużynie jest jeszcze jedna osoba ktorej teraz nie ma teraz z powodu pracy i tego, że na stałe mieszka poza Tomaszowem. Chodzi mi o Bodvara... Już piszę do niego sms. Ale sądzę, ze są małe szanse by przybył przed październikiem. A Allthing to w koncu święto całej Drużyny. Jesli jego wolą bedzie to, że świadomie nie będzie chcial uczestniczyć to ok. Ale jeśli będzie chciał to powinniśmy myśleć również o nim w ustalaniu daty



EDIT
Bodvar napisał mi, że będzie dopiero pod koniec września.
Zapisane
Vandil
Otrok
*
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 09, 2009, 19:11:01 »

Może niech każdy poda termin który by mu najbardziej pasował i później wybierzemy ten, który będzie w miare odpowiadał wszystkim. Mi najbardziej leży ten ostatni tydzień, ale biorąc pod uwagę iż niektórzy pracują uważam że dobrą porą są dni 29-30 sierpnia (weekend mamy zazwyczaj wolny). Co na to reszta Drużyny?
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Sierpień 09, 2009, 23:16:55 »

Już tę propozycję podawałeś Mrugnięcie Teraz musi tu wpaść Jarl i zarządzić ostateczny termin, bo chyba każdy już się co do swojego terminu wypowiedział
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Vandil
Otrok
*
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Sierpień 10, 2009, 08:27:35 »

Nie pamiętam kiedy podawałem  Język. Jak na razie to każdy powiedział że mu pasuje ostatni tydzień sierpnia, żadnych konkretów, sprzeciwów.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Sierpień 10, 2009, 10:09:33 »

Tak tylko taka faktyczna demokracja to panuje tylko wśród starszych wspierana Jarlowskim despotyzmem Język ... ale tak na serio Althing jednodniowy to nie Althing. Jak już zrobiliśmy jeden dwudniowy to trzeba się tego trzymać.

29-30 myślę, że będzie to dobra data tym bardziej że dzień wcześniej mamy pokaz w Czermnie i będzie można większość sprzętu zostawić już na Maidheimie. Niemirze co do twojego wywodu na temat Bodvara to jak najbardziej się zgadzam, iż trzeba wziąć go pod uwagę tym bardziej że jest Głosicielem Praw, a stanowimy jedną Drużynę. Chciałbym żeby ktoś się z nim skontaktował w sprawie Althingu, kiedy będzie mu pasowało. Jego decyzja może być decydująca o Althingu i o tej dacie 29-30.

Nie możemy tez się bać pogody. Na ostatnim Althingu w nocy było -1 mrozu także to już świadczy o tym, że nie powinniśmy się teraz bać i nastawiać się na wygody. Np. propozycje Althingu jednodniowego, czy obawa przed pogodą, lub przychodzenie na 1 dzień Althingu świadczy, o tym iż odbiegamy od rekonstrukcji niż się do niej zbliżamy, a właśnie te Althingi powinny być dla Nas takim wyznacznikiem, który informuje Nas czy idziemy do przodu, czy stoimy w miejscu, czy cofamy się w rozwoju Naszej Drużyny. Bo należy pamiętać, iż rozwój każdego z Was to rozwój całej drużyny.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Sierpień 10, 2009, 15:44:00 »

Niemir powiedział, że Bodvar powiedział, że będzie dopiero we wrześniu. To już drugi allthing... Ale nevermind.

Myślę, że temperatura nie jest żadną przeszkodą (jak też nie była ostatnim razem Mrugnięcie ) i nie można stać w miejscu- bo kto stoi w miejscu ten się cofa. To może trzy dni? XD
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Vandil
Otrok
*
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 10, 2009, 17:17:10 »

Trzy dni to wg mnie fajny pomysł, chętnie bym na to poszedł  Mrugnięcie. Ale przeczuwam że trzy dni  by się nie udały  Język
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Sierpień 10, 2009, 21:56:08 »

Dla mnie temperatura, pogoda, czy warunki sanitarne nigdy nie sprawiały trudności. Jak trzeba będzie to damy radę. A myślałem kiedyś nawet o wyprawie zimowej (ale to w innym temacie) załamanie pogody może nas zachartować. Nigdy nie wiemy czy na jakiejś imprzie nie bedzie lać.
Hm byłem wczoraj na Maidheimie. Na to samo miejsce raczej szans nie ma (a przynajmniej są bardzo małe) W ogole nie widać, że tratowaliśmy to miejsce przez dwa dni. A wręcz przeciwnie, pokrzywy wyższe ode mnie tam rosną. No ale nic, są inne miejsca. I wczesniej skoczy się z kosą żeby było trochę siana do spania. Hmm z tego co pamietam to mieliśmy w zeszłym roku pewien problem. Z woda do picia. Trzeba to wziąć pod uwagę. Nie ważne czy dwa czy jeden dzień.
P.S. trzeba się przyzwyczajać do ekstremalnych warunków. Nie wiadomo nigdy co nas czeka. Czy to w odtwórstwie czy w życiu cdziennym. Bo zawsze może się to przydać.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Sierpień 11, 2009, 08:27:37 »

P.S. trzeba się przyzwyczajać do ekstremalnych warunków. Nie wiadomo nigdy co nas czeka. Czy to w odtwórstwie czy w życiu codziennym. Bo zawsze może się to przydać.

Tym bardziej że nieuchronnie zbliża się jakiś konflikt. Ot wojna z Rosją Uśmiech a tak na serio to trzy dni też fajnie tylko nie wszyscy będą mogli, np. ja Uśmiech

Niemirze mówisz o wodzie ale dokładnie co proponujesz ?? Ja widzę tylko jedno wyjście: bańki 5 litrowe i jedna osoba zostaje w obozie, a reszta idzie po wodę każdy po 2 bańki. Ewentualnie można się zaopatrzyć w jakiś cebrzyk co by stał na widoku lub jakieś stągwie gliniane.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Sierpień 11, 2009, 14:36:15 »

Baniaki są plastikowe :/

Bukłaki zróbmy. Jeszcze z dwa co najmniej. Może coś się jeszcze wymyśli. Można się też po prostu rozbić koło źródełka (jeśli tam sięga terytorium Maidheimu...)

Można tez kupić (gdzie...?) drewniane wiadra (podobne mieli na Wilczym).


Ewentualnie można się zaopatrzyć w jakiś cebrzyk co by stał na widoku lub jakieś stągwie gliniane.

Lub to co pisał Lestec. Ja tylko takie wyjścia widzę.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Sierpień 11, 2009, 15:34:07 »


Bukłaki zróbmy. Jeszcze z dwa co najmniej. Może coś się jeszcze wymyśli. Można się też po prostu rozbić koło źródełka (jeśli tam sięga terytorium Maidheimu...)

Rozumiem, że sam weźmiesz się z miłą chęcią za robienie bukłaka dając innym przykład ?? poza tym ile weźmiesz w bukłak ?? ledwo przyjdziesz i już znów trzeba wracać po wodę. A tamto źródło to jest daleko ... tyle samo mamy do kranów w pobliskich domach.




Lub to co pisał Lestec. Ja tylko takie wyjścia widzę.

LESTEK !!! nie Lestec

Cebrzyk - małe drewniane wiadro
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Sierpień 11, 2009, 20:01:35 »

No mogę coś spróbować zrobić. Bukłak to jest jeden ze środków transportu wody. A jak z rozbiciem obozu koło źródełka? Albo w nie tak dużej odległości?

A cebrzyk to mi się chyba z żurawiem pomylił (nvm co on miałby tam robić i jakby się znalazł Język)


Wybacz Lestku. Rzadko widzę to imię pisane więc nie wiedziałem jak się pisze^^
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Strony: 1 [2] 3 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

powstancywalki grafikaztelenowel magiaslonca gangds wataha-wilkow-nocy