User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 04, 2024, 20:42:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Althing  |  Allthingi minione  |  Plan dnia oraz dyskusje na IV Allthingu TDW « poprzedni następny »
Strony: [1] | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Plan dnia oraz dyskusje na IV Allthingu TDW  (Przeczytany 2626 razy)
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« : Sierpień 11, 2009, 21:32:26 »

Macie już pomysły na dyskusje. Może poruszyć coś z dawnych tematów. Moze coś nowego. Ja z Lestkiem na pewno mamy co nieco w sprawie prawa do powiedzenia. Aha i czekam na propozycje jak zajmiemy sobie czas na Allthingu. Piszcie więc i nie miejcie litości dla klawiatury
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 12, 2009, 00:47:28 »

Walki, gry (jeszcze sam nie wiem nawet jakie, ale kilka by się przydało). Ponadto może jakieś miniturnieje (łuczniczy, walki) o nie wiem: koronę z liści brzozy, sławę i chwałę?

Jakieś opowieści przy ognisku też by miłe były, żeby nie mówić o studentach tak jak ostatnio Język

Można poruszyć temat głębiej związany z historyczną działalnością i przyszłością drużyny (temat zaczęty dzisiaj- nasza niespójność. Dwóch Duńczyków, Rusin i Słowianin, a wiek nieokreślony X-XII...)

To tyle co mi przyszło do głowy w ten piękny wieczorek Język
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpień 12, 2009, 09:51:53 »

Ale jak już to konkrety anie takie ogólniki.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Sierpień 12, 2009, 10:32:39 »

Kolejne tematy do omówienia to :

1. Imiona - tj. część imion u Nas ma niejasne pochodzenie, trzeba określić reguły wyboru imion co będzie zależało również od tego kto kogo odtwarza: Warega czy Słowianina.

2. Ustalenie i zamknięcie raz na zawsze tematu przedziału czasowego Naszej działalności rekonstrukcyjnej.

3. Sprecyzowanie kim jest Wareg na jakich terenach działał i w jakim przedziale czasowym.

4. Sprecyzowanie kim jest Słowianin na jakich terenach działał i w jakim przedziale czasowym.

5. Ustalenie - uszczegółowienie - wymogów osiągnięcia statusu Wolnego i Otroka.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpień 12, 2009, 21:12:11 »

Kolejne tematy do omówienia to :

1. Imiona - tj. część imion u Nas ma niejasne pochodzenie, trzeba określić reguły wyboru imion co będzie zależało również od tego kto kogo odtwarza: Warega czy Słowianina.

2. Ustalenie i zamknięcie raz na zawsze tematu przedziału czasowego Naszej działalności rekonstrukcyjnej.

3. Sprecyzowanie kim jest Wareg na jakich terenach działał i w jakim przedziale czasowym.

4. Sprecyzowanie kim jest Słowianin na jakich terenach działał i w jakim przedziale czasowym.



Można poruszyć temat głębiej związany z historyczną działalnością i przyszłością drużyny (temat zaczęty dzisiaj- nasza niespójność. Dwóch Duńczyków, Rusin i Słowianin, a wiek nieokreślony X-XII...)


To nie jest to samo tylko inaczej? Język

I co nie jest konkretnego w walkach i turnieju?
Zabawy się na miejscu wymyśli.
Opowieści nie będę od nikogo wymagał, ale fajnie by było jakby kilka osób coś w klimacie powiedziało. Jakąś sagę/legendę/podanie/mit. Może coś ktoś sam w realiach wymyśli...?

Sprawa naszego wstąpienia do Midgardu. Poruszyłem to na forum, ale pozostało bez odzewu...

Jak coś mi przyjdzie jeszcze konkretnego do głowy to napiszę.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 13, 2009, 08:40:12 »

Jeżeli chodzi o stworzenie planu na piśmie a nie takiego zdybanego z powietrza i wypowiedzianego i uznanie że jest już gotowy cały Althing. Nie będzie Bodvara i ktoś będzie musiał go zastąpić, a z tego co wiem Corvin jest Strażnikiem Praw i to chyba on go zastępuje.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Sierpień 16, 2009, 21:26:18 »

Jedną ze zmian ma być wprowadzenie zdobywania przez kandydatów pewnego rodzaju "sprawności". Dzięki tamu sprawdzimy ktorzy kandydaci chcą być z nami na poważnie a ktorzy tylko dla tego, że to "fajnie wygląda", oraz nauczy kandydatów podstawowych czynności i przystosuje ich do rekonstrukcji
1. ogień
 - przygotowanie miejsca
  *bezpieczeństwo
  *wybór miejsca
 - organizacja drewna na opał
 - sposoby ukladania stosów
 - znajomość rodzaji drewna na opał i na rozpałkę
 - zagaszanie
 - ustawienie trójnoga i rożna
2. Składanie i rozkładanie namiotu
3. Podstawy zielarstwa
4. Warta
5 Gotowanie
6. Pomoc w uzbrojeniu wojownika w przypadku ataku


Ten pomysł zostanie wpisany do prawa raczej na pewno. Naszym zadaniem jest dokładne tego ustalenie. Nowe pomysły będą mile widziane (oczywiście bez przegięć). Sprawności bądą zbierane przez cały okres kandydacji. Główny egzamin przeprowadzony zostanie na Allthingu na którym dany kandydat ma zostać włączony (np. nocna warta)
Zapisane
Strony: [1] | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rzeczypospolitasedecka gangds grafikaztelenowel powstancywalki wataha-wilkow-nocy