User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 04, 2024, 20:39:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Althing  |  Allthingi minione  |  VI Allthing TDW « poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: VI Allthing TDW  (Przeczytany 16956 razy)
jaryło
Gość
« Odpowiedz #45 : Czerwiec 07, 2010, 13:40:51 »

program do montowania mogę znaleźć w internecie i zmontować film ,nad scenariuszem   pomyślimy (mam kilka pomysłów ale o tym jeszcze porozmawiamy)   ale sprzętu nie załatwię, może czajnia ma jakąś kamerę dobrej jakości ?
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #46 : Czerwiec 07, 2010, 21:12:52 »

jakby miała to chyb bym o tym wiedział i nie pisał że trzeba kogoś znaleźć Język
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Czerwiec 22, 2010, 17:35:12 »

Nikt nic nie pisze co do tematów dyskusji na allthingu, więc zebraliśmy się we trójkę (ja, Avarr, Harald) i uradziliśmy o czym by tu podyskutować. Tak więc:
- płacenie składek!
- każda osoba otrzymuje komplet uzbrojenia o który dba i w którym staje do walki
- najbliższe bitwy, wyjazdy (terminy, miejsca, itp.)
- samochód (ile kasy my w niego wpompowujemy, ile czajnia i kto ile z niego korzysta)
- żeby kasę, którą dostajemy za pokazy i stan konta były KAŻDORAZOWO aktualizowane. Żeby każdy z nas wiedział na czym stoi drużyna
- inna formuła pokazów (wraz ze wzrostem ceny za nie)
- nauka tańców, runów, mitologii i ogólne poszerzanie wiedzy
- obchodzenie różnych świąt (słowa do kapłana Niemira w szczególności)
- test wiedzy dla kandydatów
- plany pokazów w szkołach we wrześniu
- pieniądze z pokazów do rąk własnych

I już spieszymy z wyjasnieniem (matematycznym wręcz) ostatniego podpunktu, zanim się wszystkie głosy podniosą. Otóż pieniądze dzielilibyśmy tak:
- 10% dla drużyny (na wyjazdy, różne dropne wydatki- ta sama kasa co składki)
- zwrot kosztów dojazdów (mając na myśli paliwo)
- pieniądze do rąk własnych. Dzielone bylyby następująco:

Zakładając wyjazd 8 osób, z czego 2 nie biorące aktywnego udziału (świecące ino przykładem):
x- procent pieniędzy otrzymanych przez osoby aktywne
y- --||---------------||------------||--------------||------- nieaktywne
5%- różnica w wynagrodzeniu
y= 2*(x-5)

stąd:
6x+ 2*(x-5)= 100
6x+2x= 110
x=13,75%
y=8,75%

Procenty zmieniałyby się w zależności od ilości osób aktywnych, nieaktywnych i ilości osób biorących udział w pokazie.
---------------------------------------------------------

I kilka słów od siebie:
Przydałyby się jakieś informacje o której wymarsz, skąd itp. Ponadto myślę, że nie trzeba brać całego uzbrojenia. Myślę, że trzy komplety wystarczą, bo to allthing, nie trening i wszyscy na raz nie będą walczyć, czyż nie?
Mnie osobiście pierwszego dnia nie będzie. Przyjdę dopiero drugiego z rana, więc na thingu będę.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #48 : Czerwiec 22, 2010, 18:27:59 »

Allthing w dniach 23-24 czerwca jest odwołany ze względu na brak Jarla, który musi wyjechać w sprawach służbowych. Z tego względu proponuje przełożyć go na inny termin. Natomiast dyskusje trzeba przeprowadzić i jestem za proponowanymi tematami plus jeszcze kilka innych. W tym celu proponuje przeznaczyć na to cały piątkowy trening, jako że jest o 15.00, więc będziemy miel więcej czasu, oraz możliwe, że i Jarl już wróci. Co do przyjęcia nowych członków to również myślę iż mogło by się to odbyć w na piątkowym treningu. Oczywiście wszystko jest jeszcze do ustalenia.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
jaryło
Gość
« Odpowiedz #49 : Czerwiec 22, 2010, 19:05:30 »

przepraszam was ale mnie na althingu ani na najbliższych treningach nie będzie  25 już muszę stawić się w pracy i nie mogę tego przełożyć  .
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Czerwiec 22, 2010, 19:25:24 »

Super podoba mi się ta inicjatywa, że podjęliście tą tematykę Uśmiech jednocześnie uważam że nie powinniście odwoływać Althingu bo ja bym był na drugi dzień jak nie na noc pierwszego dnia. Rozumiem że Bodvar skonsultowałeś to z innymi ??

Tak od razu jeżeli chodzi o ostatni punkt: podział pieniędzy w przypadku wystawiania faktury dla kupującego pokaz będzie nieco utrudniony. Wówczas trzeba by było wypisywać umowę dla każdego kot bierze pieniądze do rąk własnych.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Czerwiec 22, 2010, 20:24:59 »

Za odwołaniem Allthingu przemawiała także nieobecność Niemira, Damroki oraz Jaryły, a także zła aura.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #52 : Czerwiec 22, 2010, 20:50:01 »

Ej to jest tu coś nie tak. Żadnego konsultowania nie było, Bodvar wypowiedział się za Lestka, a Niemir i Damroka nie mówili (przynajmniej ja nie słyszałem), że ich nie będzie na allthingu.

Ponadto, allthing jest allthingiem i skoro ma być na dniach to po co robić jakiś sztuczny twór ni to trening ni to allthing, na którym przyjmujemy osoby w atmosferze półoficjalnej a wręcz pośpiechu i w dodatku bez stroju. Komu się tak spieszy, że nie może poczekać kilku dni? Jaryły i tak by w piątek nie było, Damroka na przyszłym wiecu już będzie pewnie po sesji. To chyba jedyne osoby które przedłożyły prośbę o uwolnienie do ciebie? Ponadto późniejszy termin allthingu da czas na lepsze przygotowanie się do sprawdzianu wiedzy, który mam nadzieję nastąpi (pisałem o tym już wcześniej, ale bez odzewu).

Postuluję także wstrzymanie się do allthingu z dyskusją na wszystkie podane tematy (szykujcie argumenty na debatę Mrugnięcie) i jak masz Bodvar jakieś pomysły to dorzuć je tutaj przed kolejnym allthingiem żeby każdy miał czas się przygotować. I niech tak zrobi każdy, kto ma jakąś ideę.

Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Czerwiec 22, 2010, 21:48:31 »

Jestem za tym żeby jedynie przesunąć termin Althingu. Wybaczcie to zamieszanie spowodowane nie tylko moja osobą ale mój nabór do Straży trwa także mam się jutro wybrać do Chełma (i nie drużynowym samochodem do wiadomości niektórych). Argumenty na debatę jak najbardziej będą, a i jakieś pomysły przed Althingiem na pewno mi wpadną do głowy.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #54 : Czerwiec 23, 2010, 07:27:20 »

Allthing jest przeniesiony i koniec. Termin trzeba ustalić na nowo. Wszystko na nim odbędzie się tak jak na jak na allthing przystało, więc osoby chcące wstąpić do Drużyny, uwalniające się proszę o cierpliwość.
Co do tematów do porozmawiania, to oprócz proponowanych:
- przestrzeganie dyscypliny
- hierarchia w Drużynie, jej historyczność i przestrzeganie jej zasad
-  poszerzanie wiedzy z okresu, który odtwarzamy (tak wiem, że już było, ale to jest ważne)
- rzemiosło i rękodzieło wytwarzane przez Druzynę
- status niewiast

Co do testu wiedzy to Vestarze, ma on być i wszyscy zainteresowani o tym wiedzą Duży uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #55 : Czerwiec 25, 2010, 14:45:24 »

To kiedy będzie allthing? Najlepszy byłby chyba przyszły tydzień, tak żebyś Bodvarze nie odjechał jeszcze w dalekie strony. Mi pasuję w zasadzie każdy termin Język
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #56 : Czerwiec 25, 2010, 18:51:20 »

Cóż jeśli na weekendzie to możliwie ze się pojawię, choć jadę już jutro. Ale na Allthingu obecny być nie muszę, najważniejsze żeby był Jarl i żebyście dobrze się bawili.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Damroka
Gość


Email
« Odpowiedz #57 : Czerwiec 26, 2010, 13:22:20 »

Mi pasuje każdy termin do 5 lipca. Od 5 lipca mam praktyki i wtedy to tylko weekendy(o ile dałoby rade bo musze się dopytać o soboty czy też mam przychodzić) wchodziłyby w grę..
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #58 : Czerwiec 28, 2010, 10:10:21 »

To ustalmy wreszcie konkretny termin. Może środa/czwartek (30/1)? Pasuje każdemu?
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #59 : Czerwiec 28, 2010, 10:41:55 »

Nie. Pierwszego mam egzamin.Na szczęście już ostatni.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rzeczypospolitasedecka 1sdh magiaslonca grafikaztelenowel powstancywalki