User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 04, 2024, 15:16:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Althing  |  Allthingi minione  |  III Allthing « poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: III Allthing  (Przeczytany 12921 razy)
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Marzec 30, 2009, 19:04:05 »

Wyznaczeniem miejsca na obóz i wychodek mogę zająć się ja. Co do ognia to chciałbym spróbować wreszcie rozpalić go za pomocą  łuku ogniowego. Sądzę też, że ogień nie powinien płonąć ciągle ale tylko gdy trzeba będzie coś ugotować lub ogrzać się w nocy. Inaczej ten las po kilku takich wyprawach zamieni się w scenerią jak po przejściu Plagi/Legionów Chaosu. Jak juz wspominałem to źródło w dosłonym tego słowa znaczeniu jest całkiem niedaleko i za czasów mojej mamy brano z tamtą wodę do celów spożywczych. Nie wiem jednak jak teraz to się przedstawia. Ale pitną można brać ze wsi. Majblizsze gospodarstwo nie jest tragicznie daleko. W odzieży zapomniałes dodać, że można brac jeszcze tuniki i płaszcze ;p co jest chyba jednak oczywiste. A surówców jest chyba na jeden duzy posiłek, i to taki jak ostatnio. Skoro to dwa dni to można (trzeba) ugotować więcej i bardziej różnorodnie
Edit
ZASADY
-zbieramy tylko chrust. Żywe drzewa ścinamy tylko jesli bedize trzeba i będzie to ostateczność.
-może nie jest to pokaz przed publicznością ale starajmy się nie używać zbyt często telefonów. Nie ma sensu wprowadzać całkowitego zakazu, ale chyba lepie by robić to trochę dyskretniej. Mimo to radzę przed wyjściem z domu dobrze naładować żeby nikomu nie padł.
DO ZABRANIA
-igły, nici i dratwa (nigdy nie wiadomo kiedy coś się zepsuje lub porwie)
-sznur. nie ma chyba sensu brać całego. Kilka metrów wystarczy
-może jeszcze lina
-gdyby jednak zabrako jedzenia w okolicy jest sklep, trzosik złota więc również się może przydać
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 09, 2009, 00:58:05 »

sznur raczej cały ... nie wiadomo co przyjdzie do głowy ... a ten sklep dobrze zaopatrzony ?? może mniej jedzenia ze sobą wziąć a w tym sklepie kupić ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 09, 2009, 09:43:32 »

hmm w tym roku jeszcze w nim nie byłem. Mijałem tylko dwa razy jak wracałem z białej góry. Na pewno jeszcze istnieje. Zaopatrzony powinen być, bo to jedyny sklep na kilka kilometrów. Następne są na krzyżówce w Sabaudii i gdzieś w Justynówce. Czynny nawet w niedzielę bo znajduje się na parterze domu właścicieli i po naciśnieciu magicznego guziczka zbiega z góry Pani W Fartuszku. Mieso, kasza i różne takie powinny być.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 23, 2009, 18:36:59 »

No dobra, to o której się zbieramy?

Czy jest pozwolenie na wzięci śpiworów (bo nasza młodsza brać chciałaby wziąć)?

Będzie to opowiadanie sag przy ognisku? Bo ja jestem gotowy, coś powiedzieć.

I w ogóle trochę organizacji by się przydało tu powiedzieć bo nikogo z thingu nie było na treningu dzisiaj :/
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 23, 2009, 19:10:41 »

W poprzednich postach napisałem liste rzeczy do zabrania i wymieniłem między innymi tam spiwór ... także można brać ... może uda nam sie dostać trochę słomy od pobliskich gospodarzy to bedzie wysciułka na noc Uśmiech głeboko tez się zastanawiam nad noclegiem ... ale myslę że jednak nie bedzie tak źle a raczej tak zimno ... wyjscie proponuje o 8 z rana ... takze u Corvina proponuje być o 7 30 ... raczej bez spóźnień ... jutro też trzeba po reszte rzeczy iść  do szkołóy za duzo może tam nie ma ale troche zostało ... no najważniejszy namiot ... ja koło 14 bede pewnie tam z kluczem ... co do przebiegu Althingu z tego co mi wiadomo zajmuje się tym Godi ... także wszelkie propozycje do Godiego ... no i najważniejsza jest oczywiście dyskusja ..
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 24, 2009, 18:45:05 »

hmm ... spotkałem dzisiaj Corvina i pomyslałem że jednak tak wczesna pora jest nie na miejscu ... mysle że zbiórka u Corvina bedzie o 8 30 ... po dzisiejszej nocy zadecydujemy o noclegu
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Kwiecień 24, 2009, 21:52:36 »

Drodzy Wojowie ... zanotowałem 5 stopni na termometrze ... temperatura iście niepokojąca ...
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 24, 2009, 21:57:18 »

dziś może spaść do zera. Ale ja i tak przy otwartym się prześpię
Zapisane
Vestein
Nowy użytkownik
*
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


10017606
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 24, 2009, 22:03:08 »

ja się przygotowałem na 2-dniowy althing i z tego co wiem ma być tak ok. 4-5 stopni w nocy.Moze by wziasc wiecej ubrań współczesnych.
Zapisane

Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Kwiecień 24, 2009, 22:13:40 »

Proponuje dla miękkich śpiwory  (w 0 stopni bez problemu mozna spac tylko w nos zimno Język), a dla twardszych np. dwa koce pod spod i dwa na wierzch. Albo cos takiego.

I co do diaska z tymi opowieściami??
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 24, 2009, 23:38:45 »

nikt Ci nie broni opowiadać ... a jeżeli chcesz dawać takie rady to może tez weźmiesz odpowiedzialność za całe zdrowie innych ?? i ciekawe jaki podział zrobisz gdy temperatura spadnie poniżej zera ?? poza tym jak chcesz też brać 4 koce to życzę powodzenia Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Kwiecień 25, 2009, 08:08:50 »

No ja biore. Dlatego dałem taką radę, bo sam z niej skorzystam... Każdy niech robi jak uważa, jego zdrowie jego sprawa.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 26, 2009, 23:08:44 »

Panowie mam nadzieje że sobie zrobiliście inspekcje po wizycie w lesie ... ja znalazłem u siebie dwa kleszcze ... także to sporo ... uważajcie!
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Kwiecień 27, 2009, 12:30:05 »

A wystarczało się tylko ubierać tak jak ja Duży uśmiech Duży uśmiech. Kilka warstw ubrań ochroniły przed insektami.
Czy mogłbyś Lestku jak najszybciej wrzucić te zdjęcia na jakiś portal (jesli dasz na taki do ściągania to proszę każdy byle nie rapidshare)?
Zapisane
Valgard
Nowy użytkownik
*
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


10140594
Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Kwiecień 27, 2009, 14:27:50 »

Ja proponuję, abyś wrzucił na http://odsiebie.com/upload.html   .
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

1sdh grafikaztelenowel magiaslonca powstancywalki rzeczypospolitasedecka