User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 03, 2024, 11:56:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Inicjatywy  |  Wyprawy  |  III Dni Jakuba Wędrowycza « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: III Dni Jakuba Wędrowycza  (Przeczytany 11164 razy)
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« : Marzec 07, 2008, 22:05:45 »

W dniach 18-20 Lipca w miejscowości Wojsławice odbędzie się impreza kulturalna pod nazwą Dni Jakuba Wędrowycza. Jednym z punktów programu jest inscenizacja bitwy o gród. W zeszłym roku trwało to dwa dni, były różnego rodzaju zawody i inne atrakcje. Jakiś czas temu zgłosiłem się do Bractwa Grodów Czerwieńskich z pytaniem, czy nasza Drużyna magłaby wziąść udział w tym przedsięwzięciu. Dzisiaj dostałem odpowiedź w której Kniaź Stanisław wyraził zgodę na to by nasza Drużna mogła w tym uczestniczyć. Na razie będziemy musieli przesłać nasze zdjęcia w strojach historycznych (Kniaź nie podał daty do kiedy). Więcej informacji otzymam w przyszłości, i odrazu się nimi z wami podzielę.
Jest to dla nas motywacja by prężnie zacząć działać w kierunku oporządzenia nie tylko bitewnego, ale także obozowego.
I niech wpiszą się wszystkie osoby które byłyby chętne wziąść w tym udział (ja oczywiście się na to piszę Duży uśmiech)
A tutaj trochę zdjęć z zeszłorocznej imprezy
http://paradoks.net.pl/galpics/e2927e09071b2653e81ba7d5dcadcec4.jpg
http://paradoks.net.pl/viewgallery/3026
http://paradoks.net.pl/viewgallery/3019
http://paradoks.net.pl/viewgallery/3008
http://paradoks.net.pl/viewgallery/3009
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 07, 2008, 23:03:30 »

Ja oczywiście też  Duży uśmiech Mam tylko nadzieje że nie trzeba mieć ukończonych 18 lat? I co z dojściem tam na piechotę co z adamsem już troche na ten temat gadaliśmy.
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Aldias
Wolny
**
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


10594076
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 07, 2008, 23:42:36 »

Ja tez sie na to pisze.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 07, 2008, 23:56:04 »

no i ja drodzy wojowie Uśmiech też się piszę Uśmiech a pomysł dojścia tam na piechotę jest dla mnie jedynym wyjściem Uśmiech ... z tym że potrzebowali byśmy jakiegoś konia i wóż drabiniasty ... bo jakbysmy mieli zamiar tam rozbic obóz ... to wiem z własnego doświadczenia sami to zanieść nie damy rady Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 08, 2008, 00:46:10 »

Na sto procent można tam BYĆ bez osiemnastki, ale co do walki to jeszcze nie wiem. Ale obiecuję się dowiedzieć w najblizszyma czasie. Czy są jeszcze jakieś pytania, bo mam zamiar niedługo wysłać do Grodów Czerwieńskich kolejny e-mail, i umieścił bym tam wszystkie pytania i niejasności
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 08, 2008, 12:30:50 »

Czy ja wiem czy od razu wóz drabiniasty... W sumie myślę że dałoby się to na piechotkę zanieść. Tylko to ciężko opisać, dzisiaj na treningu przedstawie propozycje jak nie zapomne Język
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marzec 09, 2008, 23:21:51 »

no tylko że na pewno namiotu nie zabierzemy na piechote ... tym bardziej 5 tarcz hełmy miecze i inne ustrojstwa ...
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 11, 2008, 21:39:19 »

To by się tak dało ładnie rozłożyć. Było mi przypomnieć na treningu to bym powiedział.

Do namiotu używa się drewnianych drągów które mogą też posłużyć jako nosidełko na przyszywki, hełmy i ewentualnie tarcze. To by mogły 4 osoby za pięć nieść a ta piąta czy jeszcze jedna cały sprzęt obozowy. Dałoby się. Jakoś Uśmiech
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marzec 12, 2008, 00:19:19 »

No coż trzeba poćwiczyć Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 14, 2008, 19:46:22 »

Więc pytam się jeszcze raz czy są jakieś pytania i niejasności dotyczące DJW. Jeśli tak to piszcie bo potem jak już wyślę do Kniazia wiadomość to będzie już zapóźno.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 15, 2008, 02:24:45 »

Jakiś regulamin zasady uczestnictwa ?? coś takiego mają ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 18, 2008, 21:27:14 »

Wysłałem w sobotę e-mail do Kniazia Sławomira z tymi pytaniami które zostały zadane na forum. Ale dziś przeglądając internet przypomniałem sobie, że Bractwo Grodów Czerwieńskich jest członkiem Midgardu. Na stronie tej organizacji są regulaminy którym mogą się kierować Grody. www.midgard.net.pl
Prawdopodobnie znalazlem tam odpowiedź na pytanie Fugiego.
Reguła Bitewna Midgardu
Artykuł 3
2. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą występować w bitwie jedynie jako łucznicy.
3. Osoby, które nie ukończyły 15 lat nie mogą występować w bitwie.
Jeśli w Wojsławicach będzie obowiązywać to prawo, to zacznij Fugi zbierać na łuk bo z MKU nie ma co walczyć.
Zostaje Ci jeszcze na dzieja, że w Wojsławicach będzie obowiązywał jakiś odzielny regulamin, bo napewno nie bedziemy oszukiwać i ukrywać czyjegoś wieku.
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 19, 2008, 15:03:22 »

Dzisiaj dostałem odpowiedź od Kniazia Sławomira. Całej treści nie będę cytował, podam tylko informacje o które się pytaliście
@Will-Q
Pisanego regulaminu nie ma. Obowiązują jedynie zasady dobrego wychowania i nacisk na historyczność
@Fugi
Twoja sprawa nie jest jeszcze do końca przegrana. Coprawda Kniaź wspominał, że w walce mogą brać odział tylko osoby pełnoletnie, ale wspomiał też o ustępstwach od tej reguły. Sądzę, że jako zdołam go przekonać do tego byś dostał pozwolenie na walkę. Ale pamiętaj, że jeśli zrobisz tam coś złego (np. uszkodzisz kogoś trwale) to sobie "pogadamy" po powrocie do Tomaszowa.
Zapisane
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 20, 2008, 00:02:17 »

Nawet jeśli, Kniaź pozwoli, to JA nie zezwoliłbym na udział w walce osobą poniżej 18 roku życia. Za mało doświadczenia, za mało treningow, za dużo dośwaidczenia po mojej stronie. Co prawda wszystko się może zmienić do wyprawy, ale nadal wtedy uważałbym że w walkce powinny brac udział osoby po 18.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email