User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 03, 2024, 10:42:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Inicjatywy  |  Wyprawy  |  Ognisko « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Ognisko  (Przeczytany 5022 razy)
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« : Styczeń 15, 2009, 19:57:34 »

A więc postanowione zostało ostatnio, że urządzamy ognisko na Siwej Dolinie. Osoby które były na treningu (przepraszam za swoją nieobecność) niech napiszą dokładnie co ustalono.
Ze swojej strony dodam co uważam za słuszne
 -strój dowolny. Jeśli ktoś chce może przyjść w historycznym, ale nic się nie stanie jeśli przyjdziemy również w dresie lub Dżinsach
 -Każdy kto może niech weźmie tyle drewna ile tylko zdoła, mamy już doświadczenie, że drewno idzie pod kotłem szybko, a trzeba będzie zrobić większy ogień żeby się ogrzać
 -dowiedziałem się od Corvina, że ognisko odbędzie się w pierwszą sobotę ferii ale nie sprecyzował czy chodziło o sobotę 30 I czy może 7 II. Jeśli w pierwszym przypadku to w piątek trzeba wziąć ze szkoły potrzebny sprzęt, a jeśli drugi termin to zorientować się czy będzie czynna na feriach, a jeśli nie to sprawę ze sprzętem załatwić wcześniej
 -Przygotować składniki do potraw. Ciasto do podpłomyków można ugnieść wcześniej w domu.
 -Sądzę, że będzie można przeprowadzić małe manewry w terenie. Zbrojni będą oblegać wał który stoi na miejscu i będzie broniony przez Mieszkańców. Jeśli nie będzie dużego śniegu Łucznicy mogą ćwiczyć strzelanie z łuku. Mile widziany byłby łuk Gormra.
 -Co do stroju proponuje zabrać coś na zmianę, chociażby buty lub same skarpety.
 -znacie moje zdanie co do "rozgrzewających trunków". Nie wiem co zostało ustalone lecz proponowałbym pokazać pewną kulturę oraz to, że umiemy bawić się bez dopalaczy. Jednak nie będę nic mówił (a nawet podziękuję takiej osobie) jeśli ktoś weźmie herbatę z rumem w termos. Oczywiście jeśli to będzie herbata z rumem a nie rum z herbatą Język
 -no i własne termosy ze zwykłą herbatą też są mile widziane.
 -nie bierzemy namiotu ale trzeba będzie wziąć jakąś płachtę lub koc (np ten mój który jest chyba jeszcze u Corvina). I nie mówię tu o tym żebyśmy my mieli na czym siedzieć tylko żeby było na czym składować sprzęt. Jeśli ktoś położy jakąś część sprzętu na śniegu marny jego los
I SŁAWA JARLOWI W DNIU JEGO URODZIN!!!!
Zapisane
Harald
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10056


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2009, 20:02:48 »

Corvin powiedział, że chodzi o pierwszy tydzień ferii, a nie pierwszą sobotę.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 16, 2009, 00:27:00 »

No i to mi się podoba sprawnie i organizacyjnie ok Uśmiech tylko dokładnie termin trzeba ustalić .... Dziękuje Godi za pamięć dusza Twoja na zawsze zasiądzie przy mnie w Wallhali gdy dzień Nasz nadejdzie, a w życiu doczesnych łask moich nie zbraknie Uśmiech
 Chwała i Sława Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 16, 2009, 00:34:31 »

Mnie pasuje wszystko co jest przed 3 lutego
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 16, 2009, 12:42:45 »

Ok. Wyżej było trochę terori to teraz czas na coś konkretnego
1. Drewno.
 Piszcie kto weźmie drewno, a ja zrobię czyteną listę. Można sie równiez zgłaszać do mnie esemesami, przez gadu, mailem, lub gołębiem pocztowym
2.Żarło
 Czy przyżądzamy coś nowego z tej listy która podałem? Jak tak to trzeba obliczyć ile porcji mniej więcej będzie i zrobić zakupy. Tutaj ukłony głównie do Cześnika.
 Lista osób do drewna
   -Niemir
   -Bodvar
   -Lestek
   -Corvin
Zapisane
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 16, 2009, 17:15:33 »

Ja mogę wziąć trochę drewna od gospodarza.
Co do jedzenia to nalezy pamiętać o kiełbaskach  Duży uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 18, 2009, 21:28:43 »

No to ja bym proponował na 31 I.
No i Panowie konkrety, piszmy coś ustalajmy bo nic nie wyjdzie jak nic nie ustalimy.
Sądzę, że kiełbasę każdy w swoim zakresie przynosi.
Zapisane
Harald
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10056


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 18, 2009, 22:25:49 »

Ja również mogę zabrać trochę drewna. Skupiamy się na podpałkowym, czy mamy zamiar palić nim przez całą wyprwe?
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 18, 2009, 22:44:39 »

No im więcej tym lepiej. Nie wiem jak chesz odróżniaż podpałkowe od normalnego. Dla mnie podpałka to gałązki do wstępnej części rozpalania. Ale bierz co masz i jak dużo możesz. Jak będzie tego dużo to sanki wezmę (przy okazji sie pozjeżdża ;p)
Zapisane
Harald
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10056


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 18, 2009, 22:48:57 »

Chodzi mi o to, czy rozpalamy naszym i później podkładamy znalezionym w lesie, czy palimy tylko przywiezionym. Ale w sumie NVM. ;d
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 18, 2009, 23:23:43 »

A teraz rozumiem. No sądzę, że ciężko będzie tam znaleść coś do podkładania bo nawet dziś jak tam byłem płonęło ognisko. A drewna lepiej wziąść za dużo niż za mało
Zapisane
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2009, 11:38:24 »

Ja trochę drewna mogę wziąć nie ma sprawy. Teraz tak termin 31 I jest według  bardzo dobry bo akurat wszystkim chyba pasuje, początek ferii wiec nikt jeszcze nie wyjechał a sesja nie przyciska Chichot Czy bierzemy sprzęt jakiś? myślę ze tylko rynsztunek do walki czyli przyszywki hełmy tarcze i oręż. Dziki temu poćwiczyli szyki i walkę, a zbroje spokojnie można założyć na współczesne ciuchy, bo sensu przebierania nie widzę, nie możemy zapomnieć o apteczce.
Jedzenie? Kiełbasa każdy swoja wiadomo jakiś chleb i trochę herbaty. trzeb by wziąć tacki na jedzenie i trochę przypraw (ketchup, musztarda). Nie zapomnieć o narzędziach typu nóż itp.
Goście? A proszę bardzo możecie sobie przyprowadzić osobę towarzyszącą może się skusi co do Bractwa, bo na ognisku chętniej przyjdzie niż na trening.
Transport? No to rozmowa z Lestkiem Chichot ja prawko mam więc jak załatwicie mi samochód to pojadę Chichot (lans wiem ale co z tego Język)
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 19, 2009, 15:26:42 »

Sądzę, że co do transportu to chyba nie trzeba będzie. To nie jest daleko, pod samą Karczmą.
A ze sprzęty to sądzę, ze nie ma potrzeba brać mieczy. Mogłoby byś tylko niepotrzebne ryzyko z kompletnym zardzewieniem. Ale bokkeny jak najbardziej. Na najbliższym treningu trzeba się spytać czy bedzie szkoła otwarta w piątek przed ogniskiem i sprzet zabrać. Może byc też szansa, ze będzie czynna w sobotę bo często są tam użądzane zimowiska.
Kiełbasa, jak kto woli, ale co z pieczywem i "przyprawami"? Zrzuta czy ze skarbca? No i czy robimy jakąś potrawę bardziej treściwą?
A co do drewna to mam już nową porcję nasuszonej kory i chciałbym spróbować przeprowadzic małą rekonstrukcję. Mianowicie rospalanie ognia bez uzycia zapałek. Ale to pewnie sam spróbuję we własnym zakresie.
Zapisane
Bodvar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 285


Głosiciel Praw

8742251
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 20, 2009, 18:11:57 »

A czy termin 31 stycznia jest już ostateczny? A jeśli tak czy odpowiada wszystkim
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę
Harald
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10056


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Styczeń 21, 2009, 21:44:11 »

Wrócimy przed 15? Jeśli tak, to mi pasuje.