User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 03, 2024, 10:22:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Inicjatywy  |  Wyprawy  |  Wilczy Trop « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wilczy Trop  (Przeczytany 11070 razy)
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 02, 2009, 12:52:16 »

OK Panowie ... oficjalnie przyjęto Nasze zgłoszenie na Wilczy Trop, także jedynie co Nas teraz czeka to zorganizowanie sobie transportu na miejsce oraz przygotowania na dużą skalę. Co do transportu wystarczy nam jakieś kombi, wszystko się tam raczej zmieści, Passat którym jeździmy jest raczej wątłej konstrukcji i wolałbym go nie brać. Ale mam na oku jakiegoś innego, co nie oznacza że wy też nie macie zadbać o transport, być może uda się zabrać z Grodami Czerwieńskimi ( ale Kniaź się coś na Nas krzywił, tym bardziej że oni też mogą mieć sporo sprzętu). Co do sprzętu warto się zaopatrzyć w skóry i jakieś nie współczesne koce, żebyśmy nie marzli w nocy, ja już mam skórę z barana. Brakuje na pewno nam jeszcze sporo naczyń, a tym bardziej bukłaków. Warto też sobie poszyć kaptury takie co Niemir ma (miał), na złą pogodę, pamiętajcie że to są Bieszczady, i może całą imprezę padać. Zapoznajcie też się z regulaminem imprezy i z zasadami na stronie Wilczego Tropu, tym bradziej iż jesteśmy w grupie najeźdźców a co oznacza:

"Oddział "najeźdźców" nie ma stałego obozu, jest to drużyna zbrojnych (bez kobiet i dzieci Uśmiech przemieszczająca się po okolicy z maksymalnie ograniczonym wyposażeniem (z tym co oprócz uzbrojenia uniosą na swoich grzbietach)."
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 02, 2009, 21:10:39 »

Postawcie się na jego miejscu-> nieznane  wam bractwo che sie wbić na  waszą impreze, waszym transportem  nie pytając wogule czy spełnia wszystkie wymogi i czy zostało przyjęte.  Język z tego co wiem ma to być impreza historyczna a znając Kniazia to raczej nie pozwoli nikomu na żadne mroki.
ps. do spania polecam sienniki dopbrze izolują są lekknie zajmują mniej miejsca niz skury i mogą służyc jako torby.
Zapisane
Harald
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10056


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 02, 2009, 21:18:23 »

Masz racje, ale zważ jeszcze na to - to czy w ogóle pojechalibyśmy na tę imprezę, mogło zależeć od kosztów transportu, które w wypadku samodzielnego wyjazdu będą najprawdopodobniej sporo większe.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 02, 2009, 22:02:07 »

A że tak zapytam Bronek ... ty jak się tam wybierasz ?? Poza tym wystarczyło zgłosić się na Wilczy Trop - a nie "wbić" - i wpłacić kasę ... to były wszystkie wymogi, i nie chcieliśmy się "zabrać" - tylko rozpocząć rozmowy na temat tego jakim transportem podróżują grody, no i faktycznie wyjazd zależał od tego o czym mówił Corvin ... także wydaje mi się że trochę postawa Kniazia, o której z resztą dowiedzieliśmy się od osoby trzeciej wydaje mi się trochę nie na miejscu ... chyba że ktoś trochę ubarwił co nieco. Cały czas też wspominasz o tym jakie to Kniaź nie ma zdanie na temat historyczności i mówisz o mrokach - rozumiem że uważasz że siejemy mrok Co? Przyznam że oczekiwałem od Ciebie znacznie bardziej pomocnej postawy ...

Sienniki ?? opisz Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 03, 2009, 16:43:22 »

Siennik jest to długi prostokątny kawałek lnu złożony na pół i zszyty z trzech stron tak aby powstała "dziura" w którą przed snem wpycha się siano (stąd też nazwa Mrugnięcie ) lub inne trawy (trzeba uważać z niektórymi rodzajami ściętych traw bo mogę mieć efekty usypiające-mam na myśli, że można się nie obudzić następnego dnia, czyli zapaść w śpiączke).

Corvin ma IMHO bardzo dobry len na to.

Mam nadzieję, że dobrze to wyjaśniłem Uśmiech
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 03, 2009, 18:23:17 »

no to coś takiego co ja miałem Uśmiech na Althingu tylko że nie zszyte Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 03, 2009, 20:09:19 »

No to zszycie jest najwazniejsze bo do dziurawego to siana nie wlozysz XD
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 03, 2009, 23:02:01 »

sienik to worek wypchany sianem ... im większy tym lepszy do wypychania polecam stare siano młode wydziela trujące gazy (nie wiem na ile są szkodliwe) lub ubrania. Ja używam lnianego worka po mące.   
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 24, 2009, 12:14:39 »

Kilka nowości dotyczących Wilczego Tropu, pobrane z ich strony
I wpadłem jeszcze na pewien pomysł. Jeśli się postaramy i wygramy pierwszą bitwę to nie mamy sięco martwić o bukłaki. wystarczy tylko zabrać martwym:D



Cytat: Wilczy Trop
- mamy potwierdzonych(wpłaconymi składkami), około 120 uczestników z 23 drużyn z całej Polski, w tym około 90 walczących (łącznie z łucznikami)

- dokładne miejsce imprezy to wzgórza oddalone około 3km na południe od Kalwarii Pacławskiej, miejscowości łatwej do zlokalizowania na każdej mapie drogowej (http://mapa.targeo.pl/Kalwaria%20Pac%C5%82awska,obiekt,pascal,co_zwiedzic_23494 )

-impreza rusza oficjalnie w piątek popołudniu (lepiej być wcześniej!)

- w piątek od rana zapewniamy transport z Przemyśla, ludzi odbierać będziemy w 2 lub 3 turach(wszelkie informacje na ten temat - lubomir64@interia.pl )

- prosimy o zabranie ze sobą naczyń do transportu wody (nie będzie plastikowych butelek!, a przechowywania wody pitnej np. w miskach nie polecamy Wink ), pojemników do transportu i przechowywania żywności (kosze, lniane worki itp.) a także historycznego sprzętu obozowego

- łuczników prosimy o zabranie ze sobą pacynek (z główkami o średnicy nie mniejszej niż 5cm!)

- zapewniamy w Kalwarii Pacławskiej strzeżony parking dla samochodów uczestników

Na miejsce należy przybyć najpóźniej do godz. 16.00 w piątek(najlepiej wcześniej).Z miejsca gdzie zostawiamy samochody, po przebraniu się w stroje historyczne należy jeszcze przejść około 2 km (najeźdźcy 3km) na docelowe miejsce imprezy, więc radzimy ograniczyć zbędny ekwipunek. Przypominam wszystkim uczestnikom aby dobrze zapoznali się z regulaminem i zasadami imprezy dostępnymi w dziale Regulamin oraz by przyjrzeli się swojemu wyposażeniu i ekwipunkowi pod względem historyczności



EDIT
Na treningu była dyskusja czy można zabierać różne rzeczy poległym. Zobaczny co na ten temat powie Wilczy Trop
Cytat: Wilczy Trop
Obie strony mają prawo brać jeńców i łupy( duże przedmioty, żywność, elementy uzbrojenia).
Czyli teoretycznie mogę nam zabać nawet miecze
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 25, 2009, 12:08:38 »

Ale ja tego zabierania trochę nie kapuje: bo przecież po śmierci idziemy na cmentarz to kiedy nas obrabują? A tak miecz zabrać to chamsko nieco :/
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 25, 2009, 12:51:10 »

Wiesz, to nie jest WoW, że zwłoki graczy od razu znikają.
Zapisane
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 25, 2009, 22:31:02 »

Radze kłaść się na swoim mieczu lub nierozżucać broni i trzymać ją na tyle blisko aby muc rozponać złodzieja. Innysposub to gryzienie po nogach grabieżców , (na chudowie gryzienie nie pomogło ale fajna zabawa była:) czułem się jak berserker ]Uśmiech
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 26, 2009, 10:48:13 »

http://members.lycos.co.uk/hendomir/sklad.htm
Radzę zapamiętać twarz tego Pana gdyż jest naszym oficjalnym dowodcą. Chodzi oczywiście o pierwszą osobę na liście czyli o Jarla Hendomira z Nordlige Sverda Hird
Zapisane
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 26, 2009, 22:54:44 »

Gratuluję dowudcy napewno będzie wam z nim wesoło Duży uśmiech Autor najlepszych wrzut na ogrodzieńcu świetny człowiek z wielką charymą. Cecha charakterystyczna niewidocznana zdjęciu ma łysą głowę.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 28, 2009, 17:47:12 »

No ... w sumie wszyscy liczymy że poznamy sporo ludzi Uśmiech i sporo się nauczymy ... a co do wyjazdu to proponuję wyjazd o 8 ... ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Strony: 1 [2] 3 | Do góry