User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 18, 2024, 13:47:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Odtwarzanie  |  Życie codzienne  |  Nasz pierwszy gród « poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Nasz pierwszy gród  (Przeczytany 16650 razy)
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 05, 2009, 21:30:23 »

Dziewoje i Wojowie jestem po rozmowach z dyrektorem Hanejko z Naszego Regionalnego Muzeum ... wyraził on niezmierną radość w momencie gdy zaproponowałem mu współpracę z Drużyną, od razu zagwarantował Nam dostęp, a także kopie wszystkich dostępnych materiałów jakie Nam się tylko zamarzą oraz obiecał także przecierać Nam ścieżki w innych muzeach nawet w Muzeum Wojska Polskiego... także myślę że najbliższe wakacje warto sobie zaplanować na zbiorową prace nad Naszym przyszłym jeszcze niedoszłym grodem Uśmiech

Ja planuje spotkanie z nim w następnym tygodniu i dograć szczegóły o Czerwieniu.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 05, 2009, 21:41:54 »

Jak będziesz miał termin ustalony to daj znać. Z chęciąl bym się przeszedl z Toba. Dziś jak byłem w domu kombatanta to muślałem czy nie udać się tam, i powiedzieć jaka jest sprawa i czy można by było porozmawiać, popytać i pare zdjęć zrobić. Ale widze, że Ty lepiej to załatwiłeś
Zapisane
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 08, 2009, 22:41:08 »

Rozmawiałem Z Dyrektorem Zamojskiego muzeum w sprawie budowy grodu. okazało się że robił magisterke na temat umocnień wczesnoiśredniowiecznych. Jego  prace i materiały jakie zgromadził na temat Czermna są w Zamojskim muzemum , dostępne w godzinach jego pracy.  Urbański okazł się życzliwy i wysuna kilka sugesti miedzy innymi żeby solidnie przyłożyść się do planów i przemyśleć budowę aby wytszło coś historycznego i choć w części dającego obraz dawnych umocnień. słyszał coś o budowie grodu od władz tyszowiec jednak nie wiedział o istnieniu TDW. Niestety nie bywam w Zamoscu na tygodniu więc nie mogę dotrzeć do materiałów ktoś inny musi po nie pujść.

Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Czerwiec 08, 2009, 23:51:28 »

Super ... pomogłeś ta informacją niezmiernie Uśmiech nakreślając już całą sytuacje wiele już tylko zależy od Nas jak i od władz Tyszowiec ... także należny trwać w przekonaniu iż zamiary nasze już niedługo zakwitną na polach Czermna ... Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Lipiec 01, 2009, 08:42:05 »

byłem  U Urbańskiego sxerowałem co trzeba (plan podobnego grodu , rodzaje wczesnych umocnień z rysunkami oraz opis wyglądu i funkcji grodu) w sumie jakieś 90 stron. do odebrania na zielonym rynku. ps jaki planujecie budżet i jak mają wyglądać umocnienia?
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Lipiec 02, 2009, 00:31:53 »

budżetu jeszcze nie mamy ... ale co do umocnień to właśnie zbieramy materiały ... żeby dojść do konsensusu ... po Wilczym tropie mamy spotkanie z archeologiem .... zakładamy że większość drewna zafundują sponsorzy ...
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Sierpień 17, 2009, 09:02:32 »

Niemir na kiedy muzeum kazało się zgłosić ?? i Te warsztaty rekonstrukcyjne o których wspominali to kiedy są ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Sierpień 17, 2009, 09:10:47 »

Pierwsze pytanie - spytałem się czy mamy ustalić jakąś datę czy zostawićtelefon. Powiedzeili, że lepiej jeśli zostawię telefon. Teraz dochodzę do wniosku, że lepiej było ustalić termin, byliby wtedy jakoś zmobilizowani.
Co do drugiego to wspomniałem Ci datę przez telefon ... Nic nie mówiłeś o nich konkretnego ani wtedy ani późnij to w końcu sam przestałem o tym myśleć ... Trwają od 11 do 22 sierpnia. 
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Sierpień 17, 2009, 09:29:03 »

To tak trochę się nam pokrywało z wyjazdami. Cóż może w przyszłym roku się załapiemy.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Sierpień 25, 2009, 09:08:34 »

W związku z wczorajszą rozmową odświerzam temat. Radzę przeczytać go od poczatku i znów zacząć dyskutować.
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Wrzesień 15, 2009, 18:41:17 »

Nawiązałem  kontakt z Panem Pawłem Lisem z muzeum w Kazimierzu Dolnym. Pan Lis zajmuje się archeologią eksperymentalną, w następnym tygodniu planuje pojechać do niego na spotkanie. Zajmuje się on rekonstrukcja okresu wczesnego średniowiecza. Od następnego tygodnia będą tez się tam znajdować do 27 września studenci którzy będą prowadzić różne eksperymenty. Czemu ma służyć ten wyjazd, otóż za radą Naszego muzeum ma on nam pomóc w określeniu jak by miał wyglądać Nasz gród. Mam się z nim skontaktować na początku następnego tygodnia kiedy byśmy się mieli u niego pojawić. Ja na pewno tam pojadę, niestety będzie to raczej na środku tygodnia następnego, jeżeli ktoś by chciał się ze mną zabrać zapraszam. Myślę że to będzie początek współpracy i to całkiem owocnej. Uśmiech A dla Nas nieocenione zródło praktycznej wiedzy Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Wrzesień 15, 2009, 21:16:57 »

Dla mnie możesz już grzać fotel w samochodzie.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Wrzesień 16, 2009, 20:19:02 »

Dla mnie zależy od dnia tygodnia, woli rodziców i tego co się będzie w szkole dziać... Czyli pewnie nie grzej :/
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Wrzesień 16, 2009, 21:48:11 »

Z tego co pamiętam to wybraliśmy piątek, 25 września. Po osoby przebywające w Zamościu prawdopodobnie wpadniemy. Możliwe, że sam wtedy tam będę w tym zacnym mieście. Aha i w miarę możliwości jeśli to będzie np w-f to zwolnijcie się z ostatniej lekcji.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Wrzesień 17, 2009, 14:56:07 »

No świetnie, akurat w piątek 25 mnie nie ma... Ech nvm, będziecie sobie musieli poradzić bez mojego wszechogarniającego sceptycyzmu^^
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Strony: 1 2 [3] 4 5 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

msn super-krasnale fullsets akamegariw victoriamlodzicy