User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 04, 2024, 02:19:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Rozdroża  |  Karczma  |  Ranking trunków « poprzedni następny »
Strony: [1] | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Ranking trunków  (Przeczytany 3799 razy)
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« : Styczeń 29, 2009, 00:23:19 »

Chciałbym rozpocząć dyskusje o alkocholach słowian i wikingów a mianowicie o zaletach poszczegulnych gatunków i ich wspułczesnych odpowiedników w trzech kategoriach wino miód i piwo.
może zaczne od podania swoich ulubionych
Piwo-żywiec za smak i ogulnie boże gasi pragnienie
Wino-Jabłuszko sandomierskie ładnie pachnie i ogulnie przypomina orężade Duży uśmiech
miód- piwnica klasztorna trujniak 12% bo tanie
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2009, 02:16:53 »

He Uśmiech

Piwo - Franciszkaner - pierwsze piwo pszeniczne które piłem, nie filtrowane i zawiesiste tak jak te produkowane dawniej
         Zwierzyniec - za to że jest regionalne, smak całkiem całkiem Uśmiech bo z naszych źródeł, no i za te małe buteleczki "granaty"
         Okocim - najczęściej pity, chyba chodzi o smak Uśmiech
         Domowe mojego kolegi - super smak, super gazowane no i ma tą lekką zawiesinę z drożdży, o dziwo każdy może sobie zrobić takie w domu

Wino - Gruszka Sandomierska ok, ale tylko od czasu do czasu bo w końcu to patyk Uśmiech ale dobry Uśmiech
          wino domowej roboty - mój dziadek robi ja tez co nieco się tym zajmowałem Uśmiech ale jedne z lepszych jakie piłem to od babci Vestara Uśmiech

Mód pitny - bardzo mało piłem w życiu, chyba tylko raz na ostatnich dożynkach w Wieprzowie, ale osobiści przymierzam się sam do produkcji tegoż trunku Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2009, 19:19:33 »

Czyżby temat umarł śmiercią naturalną wspieraną przez cenzurę i jako taką obawą upublicznienia gustów Uśmiech ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Damroka
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 02, 2010, 17:32:14 »

Może akcja-reanimacja tematu?? ^^
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 02, 2010, 22:08:04 »

No ja już zostałem dorosłym (może w ten sposób- pełnoletnim) wojem to mogę się legalnie wypowiedzieć XD

Co do piw to najlepsze jakie piłem było we Wrocławiu w pubie "Spiż", ciemne, ważone na miejscu. Miodzio...
A z tych dostępniejszych to perłe ciemną mocną. Za to że jest ciemne- ten posmak palonego słodu.
Z jaśniejszych dębowe mocne.

Z win- które dla smaku lubię pić najbardziej- to niemal każde z ceną ponad 10 zł (gruszka i inne warki są ohydne- smakują jak za słodki sok :/ ) a w szczególności czerwone półsłodkie.

Miód- zbyt mało go piłem żeby się nad konkretnymi markami rozwodzić, ale każdy z nich był pyszny. A jeszcze mój szesnastoletni czeka na otwarcie... Chichot

Ze średniowiecznych trunków to tyle inne powstały dzięki destylacji a to nie temat o nich Język
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Damroka
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 02, 2010, 22:18:42 »

Osobiście wolę wina czerwone słodkie Język
Zapisane
Damroka
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 13, 2010, 19:31:37 »

Vestar, jak chcesz to mogę Ci miód pitny załatwić Chichot:D
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 16, 2010, 20:22:24 »

W sensie jakiś specjalny domowej roboty, czy jak? Zresztą- i tak na takie drogie alkohole nie mam teraz kasy Chichot
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Damroka
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 17, 2010, 12:38:24 »

20 zł za butelkę 750 ml Język Banderolowany.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 17, 2010, 14:08:01 »

To nie dużo, a nawet mało. Chyba zrobimy ten gescheft.  Duży uśmiech Pogadamy jeszcze na którymś tam treningu w przyszłości
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Damroka
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 20, 2010, 17:23:13 »

Wolisz trójniak czy czwórniak (nie ma wpływu to na cenę)?? Język Obgadać można w ten piątek na treningu.. Szczerze to ten miód pod względem ceny to przebija prawie dwukrotnie ceny w sklepie (w sklepie 30-40 zł). Od znajomego dostanę miód na następny dzień od złożenia zamówienia Język
Zapisane
Bronisław
Wędrowiec
*
Offline

Wiadomości: 52


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 22, 2010, 03:01:41 »

gorąco polecam Kurpiowski dwójniak za 28zł w krakowie naprawdę przedni i Bernardyński  ciut tańszy dwójniak ale też dobry.
Zapisane
Strony: [1] | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataharainbow sonsofhodor mexicas halotupsy czesnorad