User Info
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 29, 2024, 10:00:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
News Box

Key Stats
4001 wiadomości w 159 wątkach, wysłane przez 30 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tugemir
Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja
Tomaszowska Drużyna Wojów - Algiz  |  Inicjatywy  |  Piknik w Ulowie  |  Co na Ulowie « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 | Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Co na Ulowie  (Przeczytany 6175 razy)
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« : Kwiecień 01, 2008, 23:50:45 »

Uwaga ! możecie przedstawiać tutaj swoje pomysły dotyczące Pikniku Archeologicznego w Ulowie co by sie miało tam znaleźć... piknik będzie jednodniowy w piątek tj. 16 maja
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 03, 2008, 10:29:04 »

A co jest już zaplanowane? Jakieś ogólne zarysy, bo ja np. nie wiem o tym nic...
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2008, 23:40:49 »

To jest stworzony przeze mnie początkowy plan naszej imprezy w Ulowie:

Harmonogram Pikniku archeologicznego (ramowy)

Piątek 16 maja

9:00 otwarcie pikniku

na terenie szkoły znajdować się będą stanowiska (w postaci namiotu czy straganu) związane z różnymi dziedzinami rekonstrukcji historycznej jak i archeologii. Każdy kto wejdzie na teren Pikniku po uiszczeniu opłaty w postaci biletu będzie mógł podejść do stanowiska i zapoznać się z każdą atrakcją lub z niej skorzystać

- stanowisko łucznicze (brak łuków i strzał) ewentualnie rzut oszczepem –  kwestia odpłatności czy nie?
- stanowisko broni białej – prezentacja rodzajów broni białej oraz sposobu walki, oraz nauka podstawowych zasad związanych z walką, na bokkenach.
- stanowisko broni obronnej – prezentacja broni obronnej (tarcze hełmy karwasze)
- stanowisko kupców – sprzedaż wyrobów własnych Tomaszowskiej Drużyny Wojów ewentualnie innych uczestników (garncarz, prząśniczki)
- stanowisko obozowe – przedstawiające proste życie obozowe (trójnóg, gotowanie szycie, przędzenie, prezentacja stroi, tkanie na bartu )
- stworzenie prowizorycznego stanowiska archeologicznego
- stworzenie platformy do ciałopalnego pochówku zmarłych

sprowadzenie ewentualnych gości:
- garncarz
- kowal
- inne wczesne bractwa rycerskie (Zamość, Rzeszów)
- zaproszenie zespołu o typowym wczesnym charakterze muzyki np. Żywiołak (elementy muzyki celtyckiej i rocka)
- fire-show – pokaz żonglerki ogniem
- stadnina koni

zorganizowanie zaplecza gastronomicznego:
- grill, ogródki piwne, kiełbasa z ogniska, pieczone ziemniaki

zakończenie ??
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 06, 2008, 12:52:36 »

We wtorek najprawdopodobniej udam się do lasu po drzewce do oszczepów. Czy ktoś jeszcze ma wolny czas by pomóc mi to nosić bo zamiarzam ściąć coś koło dziesięciu tak by było wystarczająco na osadzenie wszystkich oszczepów, oraz coś na zapas. Wyjście o godzinie 16.30.
Jeśli zapraszamy Zamość to czy tylko to bardzo wczesne (czyli to do którego chodzi Fugi) czy również trzynastkę? Oraz czy będzie coś w rodzaju bitwy, albo chociaż małej potyczki?
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 06, 2008, 23:13:39 »

no mała potyczka może być ... ale możliwe że jak sie uda to znajdzie sie na pikniku koło archeologiczne z Lublina które dość dobrze zajmuje sie wczesną rekonstrukcją ... a jeżeli zamośc to możliwe że i to bractwo i to ... motywem przewodnim sa herulowie ale jest to piknik archeologiczny także nie zamykamy sie na inne okresy.
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Aldias
Wolny
**
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


10594076
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2008, 14:53:09 »

Ja mysłe ze za pewna opłata mozna zrobic walke z członkiem druzyny.Mianowice ubieramy klijeta w cały ubior ochronny i walczy.
Zapisane
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 07, 2008, 16:01:19 »

Trzeba się przed Ulowem spotkać, i nauczyć się robić podpłomyki. po pierwsze przyda nam się to na przyszlość, po drugie na takich imprezach podpłomyki idą, że tak powiem jak ciepłe bułeczki. Trzeba tylko ustalić u kogo.
@Aldias, a czy Ty byś chciał płacić za to żeby ktoś inny spóścił Ci łomot. Jeśli tak to ja się zgłaszam. Zarobek zarobkiem, ale pamiętaj, że przede wszystkim jest to impreza kulturalna, i nie będziemy ściągać kasy za wszystko co się da.
Zapisane
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 07, 2008, 17:45:51 »

Primo: to jest to samo bractwo tylko że dwa inne okresy Uśmiech. Co do kowala to Jezus chyba mógłby się zgodzić pomachać trochę młotem (nie wiem czy za darmo czy za opłatą). Czy podpłomyki to są te takie placki chlebo-podobne robione tylko z ciasta (bez drożdży) i pieczone? Bo jak tak to raczej problemem nie jest (nie znam "tylko" dokładnego składu ciasta, bo doświadczenie z pieczenia tego już mam- chociaż to żaden problem jest upiec takie cuś Język)
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2008, 20:31:51 »

Wiem, że to jest to samo bractwo, ale okresem przewodnim imprezy ma byc wczesne średnioweicze (przynajmniej tak zrozumiałem). XIII wiek do wczesnego średniowiecza raczej nie należy. Ale osobiście nie mam nic przeciwko zaproszeniu obu okresów, wczesnego i trzynastkę. Jeśli chodzi o podpłomyki to tak, sa to te "chlebo-podobne" placki. Znam skład, różne sposoby przygotowania, i różne sposoby urozmaicenia smaku. Nie miałem tylko okazji wypróbowac tego w praktyce.
P.S. Napisałeś "primo", a gdzie jest "duo" Duży uśmiech
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2008, 22:31:15 »

Duo pewnie na drugiej stronie tematu Uśmiech no sprawa Ulowa przedstawia sie tak ... jak na razie jestem w stepnej fazie zapraszania koła archeologicznego UMCS (uczelnia jeżeli sie zgodzi będzie partnerem imprezy) oni zadecydują w głównej mierze co powinno się znaleźć na Ulowie , tym bardziej ze oni maja z ulowem więcej wspólnego niż my Uśmiech ... impreza jest jak na razie nastawiona na wszystko do póki sie nie wypowie koło ... pamiętajmy że Ulów to przede wszystkim Herulowie czyli wędrówki ludów.

Podpłomyki to wspaniały pomysł Uśmiech

Jezusa trzeba będzie zaprosić ... jak sie nie zgodzi to kogo innego sie też znajdzie Uśmiech
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Aldias
Wolny
**
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


10594076
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 08, 2008, 08:53:52 »

Przydało by sie juz zaczac cos robic chodzi mi o trojnog itp
Zapisane
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 08, 2008, 16:06:46 »

Przydało by sie juz zaczac cos robic chodzi mi o trojnog itp

Bravo Uśmiech widzę postępy ... coś jakby ambicja Uśmiech poszukajcie rycin i zdjęć do trójnoga ... myślę że można go zrobić z 3 drutów zbrojeniowych odpowidnio rozklepanych na końcach...
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Vestar
Starszy
***
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 513


Starszy sceptyk drużyny

8900669
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 08, 2008, 21:15:18 »

Duo mi umknęło z pamięci Chichot. to jak znasz to wziąć skądś blache, zrobić coś na kształt ogniska do pieczenia Mrugnięcie i piec, piec, piec Uśmiech
Zapisane

Zanim napiszesz coś głupiego i zbędnego zerknij tu:
http://mx.foxnet.pl/szept%20wschodu/images/signatures/51075618445eb0fc766f82.gif
Lestek
Thing
****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 634


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 08, 2008, 22:55:19 »

Duo mi umknęło z pamięci Chichot. to jak znasz to wziąć skądś blache, zrobić coś na kształt ogniska do pieczenia Mrugnięcie i piec, piec, piec Uśmiech

te placki to się piekło na specjalnej patelni Uśmiech a nie na blaszce Uśmiech taką patelnie myślę też się da łatwo zrobić ... wystarczy drut zbrojeniowy i okrąg wycięty z grubej blachy takiej 7-9 mm o średnicy 25 cm jak na zdjęciu ... trójnóg też jest super do zrobienia Uśmiech

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Bogowie chrońcie mnie przed wrogami bo z wami to se poradzę Język
Niemir
półelf-półkrasnolud
Administrator
*****
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 680


13993064
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 08, 2008, 23:31:07 »

Podpłomyki można robić nawet na rozgrzanym kamieniu, albo oblepiając ciastem kij, żeby się nauczyć potrzebujemy tylko ogniska. I tu moje pytanie, czy ma ktoś możliwośćrozpoalenia niewielkiego ogniska?
Zapisane
Strony: [1] 2 | Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Arcane Magic based on BlackDay by nesianstyles, Created by TechnoDragon.net | Buttons by Andrea

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietadynastiatoftegard animilkowo zwiazek-ludowy watahacemnejstrony bornfost